BlueChem: přípravky na čištění DPF

bluechemSortiment autochemie a aditiv u APM Automotive nově rozšířily produkty německé značky BLUECHEM, která se specializuje na moderní petrochemické výrobky pro údržbu a opravy motorových vozidel. Pro prvotní naskladnění byly vybrány tři produkty na čištění filtrů pevných částic dieselových motorů z produktové řady PowerMaxx.

Vedle dieselového aditiva DPF Power Clean usnadňujícího regeneraci filtru pevných částic snížením teploty potřebné k vypálení sazí ve filtru na 300-350°C (namísto původních cca 700°C) je to také pěnový čistič DPF Top Gun Cleaner určený pro aplikaci speciální pistolí. Tento přípravek efektivně a rychle rozpouští saze usazené ve filtru pevných částic a přitom je šetrný vůči materiálům používaným na výrobu filtrů (hliník, hořčík, zinek, kadmium) a je vhodný jak pro všechny DPF (i nejnovější generace), tak pro čištění katalyzátorů.

Třetím produktem BLUECHEM vybraným pro prvotní naskladnění u APM Automotive je DPF Flushing Liquid, tedy velmi účinný tekutý čistič demontovaného filtru, do nějž se čistič naleje a nechá cca 8-10 hodin působit. Také nejúčinnější metoda regenerace DPF rozpouští a odstraňuje saze ve filtru pevných částic tak, že je změkčuje a následně uvolňuje a vyčištěním klesají hodnoty znečištění na úroveň pod 1%, což v praxi znamená úplně čistý filtr.

Všechny uvedené produkty jsou k dispozici v různých baleních a APM Automotive je má již skladem a rozsvícené ve webshopu APMCat (webcat.apm.cz) ve stromu: Univerzální díly >> Výfukový systém – filtry pevných částic DPF >> Údržba/čištění DPF filtrů.