Bosch: tester vstřikovačů

vstrik_boschSpolečnost BOSCH nedávno představila atraktivní novinku pro testování vstřikovačů systému Common Rail. Kompaktní zkušební zařízení EPS 118 umožňuje efektivně testovat vstřikovače i bez hlubších znalostí systémů a APM Automotive jej nabízí prostřednictvím diagnostických specialistů AutoPROFITEAMu …

Podíl systémů Common Rail v oblasti vznětových motorů se neustále zvyšuje. Nový tester BOSCH EPS 118 nyní nabízí precizní techniku za přijatelnou cenu, a tím dává i menším autoservisům šanci podílet se s malými náklady na tomto rostoucím trhu. Umožňuje totiž plnoautomatické zkoušení běžných Piezo i elektromagnetických CR vstřikovačů všech výrobců (Bosch, Continental, Siemens, Delphi, Denso), přičemž mezi jeho největší přednosti patří kompaktní stolní rozměry i jednoduché používání a intuitivní obsluha, kterou zvládne i mechanik bez předchozích zkušeností s podobným testováním.

Přehledný dotykový displej navíc nabízí i řadu přídavných informací o vstřikovačích včetně zobrazení vzhledu paprsku při všech tlacích a přehledných výsledků testování pro autoservis i zákazníky. Pro provoz stačí tlakový vzduch z běžného dílenského kompresoru (tlak 7-8 bar, průtok 320l/min) a není potřeba systém chlazení. Přestože cena nového zařízení s příslušenstvím se na první pohled může zdát vysoká (bezmála čtvrt milionu), ve srovnání s dostupnými konkurenčními testery je zhruba třetinová. A podle odhadů výrobce je návratnost investice zhruba dva roky (při testování čtyř vstřikovačů týdně).

Zájemci o více informací mohou kontaktovat kteréhokoliv z trojice diagnostiků AutoPROFITEAMu, které v případě vážného zájmu mohou zajistit i předvedení testeru v akci (= otestování připravených vstřikovačů).

 

Miroslav Lucák
prodejce diagnostiky
+420 739 530 703
Vladimír Míča
prodejce diagnostiky
+420 739 530 761
František Vaněk
prodejce diagnostiky
+420 739 530 834