Čeká Vás kontrola? Připravte se… (II. díl)

Mimo jiné i prostřednictvím SAČR (Svaz prodejců a opravářů motorových vozidel ČR) vydal úřad Hospodářské komory ČR další se série příruček objasňujících základní otázky vyskytující se v souvislosti s nejrůznějšími kontrolami podnikatelů ze strany různých orgánů státní správy. Na úvodní obecnou příručku jako první navazuje specializovaná příručka DAŇOVÉ KONTROLY…

Právě kontroly ze strany Daňové a finanční správy jsou podle statistik Hospodářské komory ty nejčastější. A v příručce mohou podnikatelé najít nezbytné základní informace o tom, jak tyto kontroly probíhají, kdo je oprávněn je provést i jaká součinnost by měli kontrolním orgánům poskytnout.
„Věřím, že tyto příručky mohou podnikatelům i v našem oboru pomoci zorientovat se v dané problematice a připravit se na případné kontroly,“ říká prezident SAČR Ing. Josef Lhoták s tím, že svaz bude iniciovat a podporovat všechny aktivity směřující k omezení neúměrně velkého počtu kontrol podnikatelů / živnostníků v autobranži. „To ale neznamená, že jsme proti jakékoli kontrolní činnosti. V každém případě ale jsme proti kontrolám, které jsou dobré jen pro to, aby si příslušná kontrolní instituce mohla udělat pomyslnou ´čárku´, proti kontrolám spojeným s projevy zbytečné byrokracie nebo dokonce šikany a proti kontrolám, které neúměrně a nezdůvodněně zatěžují kontrolované subjekty.“ uzavírá prezident SAČR.

Další ze specializovaných příruček bude zaměřená na Kontrolu živnostenského úřadu a brzy ji rovněž najdete na webu APM Automotive.