Možnost renovace DPF

Od října nabízí APM Automotive novou zajímavou službu pro zákazníky – možnost zprostředkování cenově výhodné RENOVACE jinak velmi drahých FILTRŮ PEVNÝCH ČÁSTIC (DPF). DPF pro renovaci mohou zákazníci ´odevzdávat´ na jednotlivých pobočkách APM Automotive.

   

Renovace je prováděna ve specializované firmě odborným vypalováním keramické vložky ve speciální peci, přičemž celý proces zahrnuje demontáž souvisejících prvků z filtru a jeho očištění a rozebrání i následnou opětovnou kompletaci s novým nátěrem. Spolu s repasovaným filtrem zákazník obdrží i protokol potvrzující hodnoty před i po provádění renovace (více v APM Automagazínu 2/2018).

Ceny začínají na částce 2.125,- Kč za renovaci SCR katalyzátorů osobních vozů, renovace tradičních DPF stojí dle typu (bez nebo s předkatalyzátorem) šest až sedm a půl tisíce. Nejdražší je obnova kamionových či autobusových filtrů, která začíná na 16 tisících. K cenám je třeba připočítat i dopravné v hodnotě 300,- Kč / ks (všechny uvedené ceny jsou bez DPH), dodací lhůty se v závislosti na rozsahu renovace pohybují v rozmezí pěti až deseti dnů.