Nemrznoucí kapaliny VIP

V širokém sortimentu autodílů a autopříslušenství z nabídky APM Automotive hrají důležitou roli technické kapaliny značky VIP, která před letošní zimou opět přináší osvědčené nemrznoucí chladicí kapaliny…

Základ předsezonní nabídky ´nemrzky´ do chladicích systémů tvoří osvědčená modrozelená ´céčková´ kapalina a růžová kapalina označovaná jako ´D´, která má uvolnění také pro normu ´F´.
Samozřejmě ale nechybí červeno-fialová kapalina VIP ANTIFREEZE G13 splňující novou normu VW TL 774J a nahrazující červenou kapalinu G12++ . Tento typ chladicí kapaliny je určen pro modernější typy spalovacích motorů z hliníkových slitin. Po naředění vodou chrání chladicí systém před mrazem, přehřátím a dlouhodobě i před korozí. Navíc tato kapalina na etylenglykolové bázi obsahuje i organická aditiva, díky kterým zabraňuje usazování vodního kamene a zvyšuje bod varu chladící náplně. Prodloužená výměnná lhůta kapaliny je pět let.
Každoroční předsezonní nabídku nemrznoucích kapalin doplňuje i praktické příslušenství pro servis a údržbu chladicího systému. Např. refraktometr pro zjištění koncentrace technických kapalin, ruční pákové čerpadlo nebo různé chemické čistící či utěsňovací přípravky značky BlueChem.


Produkty VIP najdete v objednávacím webshopu APMCat (http://webcat.apm.cz/) ve stromu Náplně.