Nová aditiva DIVINOL

Hned trojici nových aditivních čističů připravil na letošní rok pro motoristy dodavatel oblíbených olejů DIVINOL, firma Zeller a Gmelin. Aditiva dodávaná ve čtvrtlitrových plechovkách, tedy v množství vhodným pro plnou nádrž paliva, jsou prezentována jako chytré chemické nástroj pro všechny motoristy…

Nový čistič benzínového palivového systému Divinol System Cleaner Benzin (DI- 89900) rozpouští tvrzené nečistoty a usazeniny a zajišťuje tak trvalou péči o součástky. Toto aditivum umožňuje čistý chod motoru, úsporu paliva a optimalizované hodnoty emisí, jakož i dlouhodobé zabránění nákladným opravám.

Na pravidelné čištění a dlouhodobou ochranu dieselového systému je určen Divinol System Cleaner Diesel (DI- 89910), který efektivně odstraňuje carbon, saze i další vytvrzené nečistoty a usazeniny a zabraňuje jejich dalšímu usazování. Tím obnovuje a udržuje také správné mazání, a tedy i životnost vstřikovacích čerpadel (zejména při používání nafty s nízkým obsahem síry). Aditivum tak podporuje čistý chod motoru i úsporu paliva, a navíc optimalizuje hodnoty emisí.

Pro čištění výfukového systému je určen přípravek Divinol System Cleaner DPF (DI- 89920). Jeho pravidelná aplikace vyčistí a udržuje zejména problematické součásti jako je EGR ventil nebo filtr pevných částic. Tato přísada do paliva umožňuje, aby se částicový filtr vypaloval i při nízkých teplotách spalování, takže výfukové plyny dobře odtékají. Výsledkem je čistý chod motoru a optimalizované hodnoty emisí. Navíc zvyšuje i cetanové číslo nafty, což přispívá k nižší tvorbě kouře a u lepšímu chování při studených startech.