NOVINKA: Ultrazvukové parkovací senzory

Zcela novou řadu ultrazvukových parkovacích senzorů vhodných i pro trh s náhradními díly připravila v loňském roce firma VALEO, která je předním světovým dodavatelem parkovacích systémů pro většinu automobilek. Nyní tyto senzory vhodné pro většinu moderních vozů nabízí také APM Automotive …

Počet vozidel vybavených parkovacími senzory již z výroby stále stoupá, a s tím se samozřejmě zvyšuje i poptávka pro náhradních senzorech. A odpovědí firmy VALEO na tento trend je právě ucelená řada ultrazvukových senzorů připravených pro opravy. Přestože zahrnuje pouze 15 různých typů, pokrývá až 165 typů OE senzorů montovaných v bezmála dvou stovkách různých modelů aut. Příkladem z nabídky může být např. senzor VA890019 vhodný mimo jiné pro Škodu Octavia, VW Golf (OE 5Q0919275) či BMW X3 (OE 66209274427).
Senzory disponují vertikální i horizontální detekcí pohybu a zaručují tak vysokou bezpečnost a preciznost při odhalování možných překážek. 14 typů senzorů je možné přelakovat a navíc jsou dodávány v sadě s těsněními ve třech barvách – mechanik si tak při montáži může dle barvy vozu vybrat mezi černým, šedým či průhledným těsněním. Díky tomu je produkt ještě univerzálnější a senzory mohou být nenápadně namontovány ke každému typu nárazníku. V nabídce je i chromovaná varianta senzoru.

Nové parkovací senzory VALEO jsou dohledatelné ve webshopu APMCat (http://webcat.apm.cz/) ve stromu Univerzální díly >> Světla univerzální, lampy a jiné doplňky >> Parkovací systémy nebo i při vyhledávání dílů dle typu vozu (Komfortní výbava >> Parkovací senzor).