Nový vlastník APM Automotive s.r.o.

logo SAGVe středu 8. ledna 2020 byla podepsána smlouva o prodeji CZ Aftermarket Holdingu (APM Automotive s.r.o. a Stahlgruber CZ s.r.o.) švýcarské skupině Swiss Automotive Group.

V květnu 2018 Evropská komise schválila akvizici společnosti STAHLGRUBER GmbH americkou skupinou LKQ Corporation, s výjimkou českých velkoobchodů sdružených v holdingu CZAH. Ty byly následně předloženy ke kontrole Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který počátkem roku 2019 schválil akvizici za určitých podmínek prodeje. Skupina LKQ Corporation se následně rozhodla prodat veškeré majetkové podíly obou podniků (APM Automotive s.r.o. a Stahlgruber CZ s.r.o.).

LKQ Europe bude v České republice nadále provozovat své stávající společnosti Auto Kelly a.s. a ELIT s.r.o..

Skupina SAG je jedním z největších distributorů v nezávislém sektoru náhradních dílů pro automobily v Evropě. S ročním obratem přes 900 milionů CHF a sortimentem více než 800.000 katalogových a 370.000 skladových položek je SAG lídrem na trhu s náhradními díly ve Švýcarsku, Rumunsku, Srbsku a má také skvělou pozici na trzích v Rakousku, Belgii, Německu, Itálii, Portugalsku, Slovensku, Slovinsku, Španělsku a Maďarsku. Skupina SAG má aktuálně bezmála 4.000 zaměstnanců.