Testovací preventivní akce Hradec Králové

Stejně jako v loňském roce také letos pokračuje společnost APM Automotive (coby významný dodavatel autodílů) ve spolupořádání preventivních dopravně-bezpečnostních akcí zaměřených především a technický stav motorových vozidel. Např. koncem dubna se jedna taková akce opětovně konala na již osvědčeném prostranství před prodejnou autodílů APM Automotive v Hradci králové, kde na motoristickou veřejnost opět čekalo několik kontrolních stanovišť. Tím hlavním byl mobilní tester tlumičů, ale nechyběl ani regloskop na měření správného nastavení světel či moderní ruční přístroj na měření bodu varu brzdné kapaliny. Policisté s mobilním radarem pak řidičům nabízeli možnost nechat si bez hrozby případné sankce změřit rychlost a prověřit tak správnou funkci svého tachometru.

“Protože podobné akce se v loňském roce setkaly s pozitivními ohlasy, chceme v jejich pořádání pokračovat i nadále. A vzhledem, k zájmu ze strany hradecké policie jsme se rádi po půl roce vrátili před naši pobočku ve Vlčkovické ulici, tedy poblíž hypermarketu Tesco v Plačicích,” vysvětluje šéf servisního konceptu AutoPROFITEAM, jehož specialisté se na kontrolní akci podíleli. Hradecká akce přitom byla první, kde firma APM Automotive veřejnosti nabídla svůj vlastní mobilní tester tlumičů zakoupený od společnosti Atal Tábor. “Testerem jsme opět rozšířili naši bohatou nabídku technické i prodejní podpory pro naše partnery z řad autoservisů. Ne každá dílna je totiž zařízením na testování tlumičů vybavena a náš nový mobilní tester tak servisům umožní nabídnout svým zákazníkům novou službu alespoň krátkodobě, například v rámci podobných bezpečnostních akcí.”

Ostatně samotné královéhradecké testování potvrdilo, že podobné akce jsou potřeba, neboť u většiny testovaných vozidel byly odhaleny nějaké problémy. Celkem bylo otestováno 76 vozidel a z toho 39 (více než 51%) mělo nadměrně opotřebované tlumiče pérování, nebo příliš velké vůle v uložení kol. A ještě hůře dopadly kontroly brzdové kapaliny, která má zásadní vliv na funkci celého brzdového systému. Více než 76% vozidel byl totiž naměřený bod varu nižší než 180°C, což je mezní hodnota pro nutnou výměnu kapaliny. I z toho důvodu hradecká akce APM Automotive a Policie ČR rozhodně nebyla poslední …