VALEO: Kompletní dezinfekce kabiny

V dnešní době je čistota interiéru vozů důležitější než kdy jindy. Proto společnost VALEO nabízí efektivní a hlavně osvědčené desinfekční přípravky, které jsou navíc už certifikovány i proti koronavirům…

Viry, bakterie, bakterie jsou všude kolem nás, což si zejména v letošním roce všichni dobře uvědomují. Přitom je třeba počítat i s tím, že tyto mikroorganismy proniknout také do interiérů motorových vozidel. Ať už přes ventilační systém, nebo na bolách či oblečení posádky. Proto také společnost Valeo, celosvětový dodavatel mnoha automobilových dílů, přichází s uceleným programem KVALITA OVZDUŠÍ, který zahrnuje kompletní a velmi efektivní řešení dekontaminace interiéru i vzduchu v kabinách osobních a lehkých užitkových vozidel.
Podle praktických výzkumů přitom bývá vzduch v kabině potenciálně více znečištěný než vzduch vně vozu. Je to dáno především tím, že v uzavřeném prostoru kabiny se mohou viry, částice, škodlivé plyny a vlhkost hromadit a dále množit. Zejména pokud není pravidelně větráno, čištěno a dezinfikováno. A protože člověk v průměru tráví v kabině vozu zhruba 40 minut denně (což odpovídá 10 dnům za rok), potřebují cestující opravdu účinnou ochranu. A tu nabízí společnost VALEO prostřednictvím svých čisticích a desinfekčních sprejů Valeo ClimSpray a Valeo ClimPur, které před nedávnem získaly certifikaci na ochranu před koronaviry.

Účinné spreje s jednoduchou aplikací

V prvním kroku kompletní dezinfekce kabiny odborníci firmy Valeo doporučují aplikaci přípravku ClimSpray, což je už léty osvědčený virucidní, baktericidní a fungicidní sprej na čištění a dezinfekci kabiny, který velmi účinně napadá i ohniska možného šíření infekčních mikroorganismů a zároveň neutralizuje případný nepříjemný zápach uvnitř kabiny. Po jednoduché aplikaci trvající pouhých 15 minut zůstane je příjemná svěží vůně. Dezinfekci ClimSprayem výrobce normálně doporučuje zhruba jednou za půl roku, ovšem v rámci specifických podmínek letošního roku je doporučeno sprej aplikovat každé 2 týdny nebo pokaždé, když existuje podezření na kontaminaci.

Dalším krokem pro úplnou dezinfekci je použití čističe A/C systému ClimPur s trojitým efektem. Nejenže účinně čistí a dezinfikuje klimatizaci, ale zároveň zabraňuje korozi výparníku a odstraňuje zdroje možného zápachu, přičemž zanechává příjemnou vůni citronu. Také tento přípravek má od června 2020 certifikaci proti koronavirům a jeho aplikace opět zabere zhruba 15 minut.
Důležitá je i výměna kabinového filtru

Po aplikaci obou uvedených je vhodné vyměnit také kabinový filtr, které jsou obvykle dostupné ve třech různých modifikacích. Vedle základního papírového filtru, který zabraňuje pronikání pylů a prachových částic je to i verze s aktivním uhlí, které dokáže posádku ochránit také před škodlivými plyny a zápachem. Nejúčinnější jsou přitom filtry řady ProtectMax s aktivním uhlím a polyfenolem, který dokáže neutralizovat také velkou většinu pylových alergenů.